مدیریت MBA

معرفی دوره

مدیریت MBA بر محور مدیریت حرفه‌ای در کسب و کار متمرکز است. مدیریت کسب و کار کلیه عملیات اصلی و پشتیبانی زنجیره ارزش‌ها شامل تامین منابع، طراحی، تولید، فروش و عرضه محصولات و خدمات، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، مالی، برنامه‌ریزی و .. را در بر می‌گیرد. در واقع مدیریت MBA کل فرآیندهای یک کسب و کار را شامل می ‌شود. دوره حرفه ای مدیریت MBA به منظور آموزش، توسعه و تامین مدیران و کارشناسان مستعد و شایسته با دیدگاه کسب و کار برای بنگاه‌ها و سازمان‌های خدماتی و تولیدی در بخش‌های خصوصی، دولتی و تعاونی تهیه و تدوین شده است. شرکت در این دوره‌ها که عمدتا به روش مورد کاوی Case Study است تا حد زیادی به مخاطبان آموزش می‌دهد چگونه در بازار رقابتی همواره بهترین و کارآمدترین باشند.


ضرورت و اهمیت دوره

شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به گونه‌ای است که فعالیت و رقابت شرکت‌ها و سازمان‌ها در آن به مراتب سخت‌تر شده است. کسب موفقیت و ماندگاری پایدار در چنین فضایی مستلزم بهره‌مندی سازمان‌ها و شرکت‌ها از نیروهای کارشناسی و مدیریتی توانمندی است که از دانش تخصصی، مهارت کاربردی و نگرش کسب و کاری برخوردار باشند. به نظر می رسد دوره کوتاه مدیریت اجرایی MBA با توجه به گرایش‌های پیش بینی شده در آن بتواند به این نیاز از جامعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور پاسخگو باشد. شایان ذکر است که در سی سال گذشته فارغ التحصیلان این دوره بالاترین اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را نسبت به رشته های دیگر داشتند.


اجرای دوره

در راستای گسترش آموزش عالی و ایجاد فرصتهای بیشتر برای مدیران و دانش‌پژوهانی که خواستار ادامه تحصیل در دوره‌های کاربردی هستند، موسسه آموزش عالی چاوش استان البرز زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بهره گیری از حداکثر توان علمی موجود و برجسته ترین اساتید دانشگاه‌های دولتی اقدام به برگزاری دوره مدیریت MBA به صورت فشرده، کوتاه مدت و یکساله در گرایش‌های مختلف نموده است.


سرفصل‌های دوره آموزش عالی مدیریت MBA گرایش بازاریابی

ترم

عنوان دروس

دروس مقدماتی

1. اصول ساماندهی و طراحی ساختار سازمانی

2. اقتصاد ویژه مدیریان

3. مدیریت رفتار سازمانی

4. مدیریت منابع انسانی

5. اصول و فنون مذاکره

دروس اصلی

1. اصول مدیریت استراتژیک

2. اصول مدیریت بازار - اصول بازاریابی

3. مبانی مدیریت مالی

4. اصول حسابداری ویژه مدیران

5. مهارت های کارآفرینی

6. اصول و تدوین طرح کسب و کار

گرایش بازاریابی

1. تحقیقات بازار

2. مدیریت ارتباط مشتری CRM

3. استراتژی های بازاریابی

4. اصول معماری برند

5. بازاریابی الکترونیک

دروس تخصصی گرایش استراتژیک

ترم

عنوان دروس

گرایش استراتژیک

1. تفکر استراتژیک

2. اجرایی استراتژیک

3. کنترل استراتژیک

4. رهبری و مدیریت تغییر سازمانی

5. استراتژیهای تجارت بین الملل


  کلیه متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل با شماره روابط عمومی موسسه تماس حاصل فرمایند.